Gyógypedagógiai segítő munkatárs

Oktatás
Tervezett kezdés: 2020-10-30
Jelentkezési határidő: 2020-10-25
(Az indulási idő csak tájékoztató jellegű, a jelentkezés folyamatos! )
A képzés időtartama: kb. 8 hónap
Helyszín: Budapest, Tandem Gimnázium (1013 Bp. Krisztina krt. 59/b.
Ütemezés: Az előadásokra általában hétvégén, szombaton 9-16 óra, igény esetén, hétköznapokon, 17-20 óra között kerül sor.
(Az időpontok és a napok a hallgatók igénye szerint változtathatók)
ÓRASZÁM: 800 ÓRA 540 ÓRA elmélet / 360 óra gyakorlat
ELMÉLET/GYAKORLAT ARÁNYA: 60 / 40 %
A szakmai gyakorlat helyszínét a résztvevő saját maga választhatja meg, de intézményünk is biztosít rá lehetőséget. A szakmai gyakorlat letölthető gyógypedagógiai intézményben, bölcsödében, óvodában, iskolában, gyermekotthonokban, felnőtt fogyatékosokat gondozó intézményekben, nyári táborokban, erdei iskolákban, napközis táborokban, integrált és szegregált nevelést, oktatást végző intézményekben.
Képzés megkezdésének feltételei
A képzés előfeltétele: alapfokú végzettség (8 általános), foglalkozás egészségügyi alkalmasság
Bemeneti kompetencia: nem szükséges
Előzetesen megszerzett tudás:
A képzés indulása előtt a jelentkező kérheti az előzetesen megszerzett tudás mérését, vagy beszámítását, mellyel csökkenthető az óraszám pl. korábban megszerzett, dokumentumokkal alátámasztott ismereteket is elfogad intézményünk.
Ez az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, abban az esetben, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkezőt felmentjük.
Szakmai követelménymodulok
11464–16 Pedagógiai, pszichológiai feladatok
11465–12 Általános gyógypedagógiai feladatok
11466–12 Speciális gyógypedagógiai feladatok
11498–12 Foglalkoztatás I (érettségire épülő képzések esetén)
11499–12 Foglalkoztatás II.
11500–12 Munkahelyi egészség és biztonság
Komplex szakmai vizsga
Gyakorlati vizsgatevékenység
A vizsgafeladat megnevezése: Előzetesen elkészített esettanulmány ismertetése
A vizsgafeladat ismertetése: A megvalósított 40 órás szakmai gyakorlathoz kapcsolódó tanulmány bemutatása. A vizsgatevékenység megkezdése előtt a vizsgázó az általa elkészített esettanulmányt megkapja, és az esettanulmány ismertetése alatt használhatja.
A vizsgafeladat értékelési súlyaránya: 30 %
A képzés költsége
145 000 Ft
A képzés ütemezése havi részletekben is fizethető!
Beiratkozáskor: 19 000 Ft
Részletfizetés: 7 x 18 000 Ft

Sikeres vizsga igazolása
A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők államilag elismert Gyógypedagógiai segítő munkatárs (OKJ 34 346 03) szakmai végzettséget tanúsító bizonyítványt kapnak. Idegen nyelvű EUROPASS nemzetközi bizonyítvány is igényelhető, amit a vizsgáztató cég állít ki.
Tanulmányi összefoglaló letöltése