Kőműves

OKJ 34 582 14
E/002062/2020/A004
KŐMŰVES KÉPZÉS
A kőműves szakmáról általában a kemény fizikai munka jut eszünkbe, pedig sokkal többről van szó. Ha ők nem lennének, nem lenne például Budai Vár, Parlament, Néprajzi Múzeum sem. A kőművesnek szenvedélye az építés, az alkotás vágya a vérében van.
Ne feledd a „Jó szakember aranyat ér!”
Oktatás
Tervezett kezdés: 2020-10-30
Jelentkezési határidő: 2020-10-25
(Az indulási idő csak tájékoztató jellegű, a jelentkezés folyamatos!)
A képzés időtartama: 8 hónap
Helyszín: Tandem Gimnázium (1013 Bp. Krisztina krt. 59/b.)
Ütemezés: Az előadásokra általában hétvégén, szombaton 9-16 óra, igény esetén, hétköznapokon, 17-20 óra között kerül sor.
(Az időpontok és a napok a hallgatók igénye szerint változtathatók)
ÓRASZÁM: 800 óra
240 óra elmélet / 560 óra gyakorlat
ELMÉLET/GYAKORLAT ARÁNYA: 30 / 70 %
A szakmai gyakorlat helyszínét a résztvevő saját maga választhatja meg, de intézményünk is biztosít rá lehetőséget.
Képzés megkezdésének feltételei
A képzés előfeltétele: alapfokú végzettség (8 általános),
Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
Bemeneti kompetencia: iskolai előképzettség hiányában a képzés megkezdhető az építészet szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában, továbbá foglalkozás egészségügyi alkalmasság
Előzetesen megszerzett tudás:
A képzés indulása előtt a jelentkező kérheti az előzetesen megszerzett tudás mérését, vagy beszámítását, mellyel csökkenthető az óraszám pl. korábban megszerzett, dokumentumokkal alátámasztott ismereteket is elfogad intézményünk.
Ez az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, abban az esetben, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkezőt felmentjük.
Szakmai követelménymodulok
10101-12 Építőipari közös tevékenység
10275-16 Falazás, vakolás
10274-16 Beton és vasbeton szerkezetek
10277-16 Szigetelések
11725-16 Térburkolás
11726-16 Kiegészítő kőműves feladatok
11497-12 Foglalkoztatás I.
11499-12 Foglalkoztatás II.
Komplex szakmai vizsga
Gyakorlati vizsgatevékenység
A vizsgafeladat megnevezése: Falazási, vakolási, betonozási, szigetelési és térburkolási munkák
A vizsgafeladat ismertetése: A vizsgázó által előkészített falszakasz elé 5 sor magasságig burkoló téglából 12 cm vastag látszó lábazati falazat készítése fugaképzéssel (teli vagy íves), hőszigetelés nélkül, felette lévő falfelület adott anyagú és technológiájú hőszigetelő rendszerrel való szigetelése befejező réteg nélkül. Vakolási munka felületének előkészítése, alapvakolása; alapvakolt felület simítóvakolása. Adott szerkezethez előírt minőségű beton keverésének irányítása, bedolgozása és tömörítése. Előre elkészített beton aljzaton szegélykő és térburkoló elemek elhelyezése homok ágyazatba, adott burkolati terv alapján.
A vizsga időtartama 450 perc, értékelési súlyaránya 75 %
A képzés költsége
285 000 Ft
A képzés ütemezése havi részletekben is fizethető!
Beiratkozáskor: 40 000 Ft
Részletfizetés: 7 x 35 000 Ft

Sikeres vizsga igazolása
A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők államilag elismert Kőműves (OKJ 34 346 03) szakmai végzettséget tanúsító bizonyítványt kapnak. Idegen nyelvű EUROPASS nemzetközi bizonyítvány is igényelhető, amit a vizsgáztató cég állít ki.
Tanulmányi összefoglaló letöltése